Naša škola i dalje aktivna u programu Erasmus+

Naša škola i dalje aktivno sudjeluje u programu Erasmus+. Stručni suradnik knjižničar Denis Vincek uspješno je aplicirao na aktivnost transnacionalne suradnje (TCA) "What to do in KA2? A Contact Making Seminar focusing on School Exchange Partnerships" i boravio je od 6. do 8. prosinca na seminaru o toj temi u Irskoj. Troškove puta, boravka i kotizacije pokrile su Agencija za mobilnost i programe Europske unije iz Hrvatske te Irska nacionalna agencija Leargas. Naš se kolega kao sudionik tijekom seminara potanko upoznao s načinom prijave aplikacije za školska partnerstva u sklopu KA2 o temi socijalna inkluzija i uspostavio je kontakte s predstavnicima škola iz Finske, Portugala, Estonije i Njemačke. Kolega se tako upoznao s obrazovnim sustavima drugih zemalja, ali i izazovima s kojima se ostale zemlje susreću prilikom socijalne inkluzije te je iznio naša iskustva. Dogovoren je nastavak suradnje i osmišljavanje zajedničkog projekta u koji će se moći uključiti svi učitelji i učenici. Škola će pravodobno organizirati dodatna predavanja kako bi se znanje prenijelo svim djelatnicima ako projekt čiji je koordinator Estonija bude prihvaćen. Moguće aktivnosti koje bi se provodile tijekom projekta, lokalno i na mobilnostima, mogu se vidjeti ovdje. (ravnatelj Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 12. 2018.