PŠ Donja Batina - Recitatorska skupina

U Područnoj školi Donjoj Batini djeluju dvije izvannastavne aktivnosti; jedna je od njih Recitatorska skupina. Ove školske godine Recitatorsku skupinu čine svi učenici od prvog do četvrtog razreda naše škole (šest učenika).

Cilj je izvannastavne aktivnosti razvijanje izražajnog recitiranja, odgovornosti prema radu, razvijanje prirodnosti, samopouzdanja, sigurnosti, maštovitosti i kreativnosti kod izvođenja i prezentiranja. Radujemo se zajedničkom tjednom susretu četvrtkom, peti sat. Tada čitamo, izražajno recitiramo, odabiremo pjesmice i igrokaze koje uvježbavamo za prigodne blagdane.

Posebno su svečane priredbe za Dan kruha, Nikolinje, Božić, Majčin dan te za završetak školske godine.

Najveća je nagrada za nas kada nas roditelji i gosti nagrade svojim ozarenim licima i velikim pljeskom.

Voditeljica
Đurđa Kostanjevečki, učiteljica razredne nastave