Predstavnici Jutarnjeg lista posjetili su našu školu kako bi uručili nagrade u povodu proglašenja školskog lista naše škole Zlatarske Iskrice najboljim školskim listom u kategoriji osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. "List ima vrlo dobar ritam te odnos teksta i ilustracija, s posebno dobrim osjećajem za redoslijed tema. Vrlo zrela redakcija osnovnoškolaca", prenijeli su novinari Jutarnjega jednoglasan zaključak šesteročlanog Prosudbenog povjerenstva. U dvosatnom druženju u našoj školi učenici koji stvaraju novi broj školskog lista Paula Sviben, Leonardo Rihtarić, Karlo Sviben, Patrik Delija, Dorijan Habuš, Leon Juriša i Nikola Plašć s mentorom stručnim suradnikom knjižničarom Denisom Vincekom odgovarali su na pitanja novinara Jutarnjeg lista kako je to raditi u školskoj novinarskoj redakciji, a glavni urednik pobjedničkog lista u državi Matija Varga odao je recept za postignut uspjeh: "uložen abnormalan trud i abnormalan broj sati". Voditelj izvannastavne skupine Zlatarske Iskrice od 2011. godine je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek i otad je naš školski lst do danas svake godine najbolji u Krapinsko-zagorskoj županiji. Kao misao vodilju, novinarima Jutarnjeg lista na svečanosti dodjele nagrade Vincek je istaknuo da "ne treba raditi samo s kremom, superodlikašima, nego sa svima zainteresiranima". To je, očito, dokazani recept za uspjeh, složili su se novinari Jutarnjeg lista. "Izuzetno sam ponosan i zadovoljan što je Jutarnji list prepoznao kvalitetu našeg lista, učeničkog tima i našeg mentora. Trudit ćemo se i dalje biti među najboljim školskim listovima", kazao je, zahvalivši na nagradama, naš ravnatelj Marijan Posarić. Jutarnji list pozvao je učenike koji stvaraju Zlatarske Iskrice i njihova mentora u posjet redakciji u Zagrebu.

Od školske godine 2011./12. školski list uređuje se po pravilima za LiDraNo i dosadašnji glavni urednici učenici bili su Brigita Adanić, Marko Varga, Hrvoje Stažnik, Jurica Pribolšan, Marko Stažnik, Vilim Kobeščak i Matija Varga. Svih tih dosadašnjih sedam brojeva sudjelovalo je na županijskim smotrama LiDraNa i uvijek dobivalo najbolje ocjene u Krapinsko-zagorskoj županiji te predlagano za Državnu smotru. Urednik broja 60 je Leonardo Rihtarić.

Nekoliko prošlih brojeva možete u digitalnom obliku pregledati na ovoj poveznici.

Voditelj
Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar