Školska prometna jedinica

Školska prometna jedinica osnovana je s ciljem stvaranja povoljnog i sigurnog prometnog okruženja škole.

Članovi Školske prometne jedinice mogu biti učenici koji su navršili 12 godina, koji imaju suglasnost roditelja i koji su primjerni u učenju i vladanju. Učenici moraju proći edukaciju koju provodi prometni policajac iz Policijske uprave krapinsko-zagorske. Nakon provedene teoretske i praktične edukacije učenici dobivaju iskaznicu, mogu regulirati promet ispred škole i uključiti se u sve ostale aktivnosti.

Osposobljavanje pripadnika Školske prometne jedinice obuhvaća prometno–preventivni odgoj, poznavanje pravila prometa, prometne znakove i upravljanje prometom, a oni će svojim radom upoznati ostale učenike s pravilima ponašanja u prometu i postupno ih pripremati za sigurno sudjelovanje u prometu.

Voditelj je školske prometne jedinice
Stjepan Škrlec.