PŠ Donja Batina u školskoj godini 2013./14.

Naša škola školske godine 2015./16. imala je 18 učenika. Prvi razred polazilo je troje učenika, drugi razred četvero učenika, u trećem razredu imali smo petero djece, a četvrti razred ovog ljeta su napustili jedan dječak i pet djevojčica. Znanje i vještine prenose nam učiteljice Đurđa Kostanjevečki i Ana Marija Korpar, a redovito nas posjećuju vjeroučiteljica Ivana Lisak te učitelji stranih jezika iz Zlatara.

Školsku godinu počeli smo 7. rujna 2015. godine.

U rujnu smo jedan dan smo posvetili Međunarodnom olimpijskom danu, posjetio nas je policajac i upoznao nas s pravilima ponašanja u prometu.

Od 5. do 7. listopada smo obilježili Dječji tjedan. Dana 14. 10. obilježili smo Dan kruha. Hranu je blagoslovio zlatarski župnik a svečanosti je prisustvovala i vjeroučiteljica.

Zadnjeg dana listopada odali smo počast pokojnicima na mjesnom groblju.

Dana 18. studenog obilježili smo Dan pada Vukovara tijekom terenske nastave u Zagrebu.

Četvrtog prosinca dočekali smo sv. Nikolu u obliku gospodina gradonačelnika.

Polugodište smo završili božićnom priredbom kojoj su prisustvovali gđa ravnateljica Rajna Borovčak, gradonačelnik Stanko Majdak, učiteljica engleskog i vjeroučiteljica uz vodstvo razrednih učiteljica.

Krajem siječnja učenici prvog razreda posjetili su matičnu školu i Gradsku knjižnicu. Sljedećeg dana u područnu školu stigla je bivša učenica Patricija Škreb koja nam je predstavila svoje buduće zanimanje medicinske sestre.

Fašničko veselje u veljači upotpunili smo plesom pod maskama. Sudjelovali smo u akciji povodom Dana ružičastih majica.

U ožujku smo obilježili početak proljeća, Dan voda i Dan šuma te Dan darovitih učenika. Očistili smo školski okoliš dajući svoj doprinos buđenju ekološke svijesti u sugrađana. Akciju smo u travnju proširili na središte sela kad smo za Dan planeta Zemlje očistili ulice.

Krajem svibnja smo posjetili grad Krapinu i dvorac Trakošćan.

U lipnju smo odali počast Anti Kovačiću i za njegov rođendan proslavili Dan škole.

Sedmog dana lipnja organizirali smo završnu priredbu. Svečanost smo počeli svetom misom zahvalnicom u kapeli sv. Antuna Padovanskog, a priredbi u prostorijama škole prisustvovali su gđa ravnateljica Rajna Borovčak, gradonačelnik Stanko Majdak, velečasni Dragutin Cerovečki, dogradonačelnica Jasenka Pentek, pedagoginja i psihologinja, učiteljice engleskog i njemačkog jezika i vjeroučiteljica. Uz oproštaj od učenika četvrtog razreda zaokružili smo školsku godinu 2015/2016.

Vaši učenici i učiteljice
Đurđa Kostanjevečki i Ana Marija Korpar iz Donje Batine