PŠ Martinščina - Dramska skupina

U Područnoj školi Martinščini kao jedna od izvannastavnih aktivnosti je i Dramska skupina.

Ova izvannastavna aktivnost obuhvaća upoznavanje i savladavanje osnovnih scenskih i dramskih tehnika. Pravilnim vođenjem dramskih aktivnosti učenici razvijaju maštu, suradnju, odgovornost i stječu samopouzdanje tijekom javnog nastupa.

Dramska skupina u PŠ Martinščini okuplja djecu od prvoga do četvrtog razreda. Ukupno je u rad uključeno trinaest učenika, a po potrebi uključuju se i ostali. Najvažnije je stvoriti predstavu za javno izvođenje, kojom uveselimo naše roditelje. Tako zajedno sa skupinom Mali recitatori sudjelujemo u prigodnom programu obilježavanja Dana kruha, Dana sv. Martina, Božića i Nove godine, Uskrsa, Majčina dana te završne priredbe.

Nakon svake priredbe dobijemo dug i iskren pljesak naše brojne publike, što je najveća nagrada za trud i rad naše skupine.

Voditelj
Ivan Bukal, mag. prim. educ.