Naša škola postala kum Happyfanije Kayombo iz Kenije

Osnovna škola Ante Kovačića sudjeluje ove godine u još jednom humanitarnom projektu – "Kumstvo – mala škola". Projekt je pokrenula Udruga za pomoć siromašnima u domovini i svijetu "Kolajna ljubavi". Naši učenici i djelatnici uključili su se u projekt i odlučili smo pomoći u školovanju djevojčice Happyfanije Kayombo iz Kenije.

Happyfania je rođena 2004. i dolazi iz obitelji koja ima puno problema. Happyfania je iz obitelji koja ima šestero djece, a u obitelji se dogodila velika tragedija pa su djeca ostala bez oba roditelja. Najstarijeg brata (14 godina) uzela je rođakinja na skrb, drugo je dvoje djece kod rođaka, a troje djece pronašlo je svoj novi dom u sirotištu udruge. Naša je škola odlučila s "Kolajnom ljubavi" skupljati novac za pomoć djevojčici Happyfaniji i pomoći joj u njezinu školovanju. Za jednu školsku godinu valja skupiti tisuću kuna. Ovim putem svi članovi naše školske zajednice čine još jedno veliko djelo iskazujući otvoreno srce za ljude u potrebi.

Vjeroučitelj
Kristijan Bejuk

Izvadak odgovora udruge "Kolajna ljubavi" na naše prihvaćanje kumstva možete pročitati ovdje.

Kao volonteri Udruge za pomoć siromašnima u domovini i svijetu "Kolajna ljubavi" u sirotištu u Keniji pomažu i hrvatski studenti. O njihovu pomaganju, kao i općenito o situaciji u spomenutom sirotištu u Keniji, pogledajte u filmu.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 11. 2012.