Peti razredi na terenskoj nastavi u Čakovcu i Varaždinu

Peti razredi naše škole išli su 17. listopada na terensku nastavu u grad Čakovec sa svojim razrednicima, gđom Veronikom Podobnik Stipanec, gđom Brankicom Matijašec i gosp. Stjepanom Škrlecom, te s učiteljicom gđom Kristinom Fruk. Nešto prije sedam sati našli smo se ispred škole gdje smo dočekali autobus.

Po dolasku u Čakovec sva tri razreda pojedinačno su posjetili Školu animiranog filma gdje su nazočili predavanju o povijesti Škole te vrstama i nastanku animiranog filma. Pojedini učenici probali su i sami napraviti kratki animirani film. Dok je jedan razred bio u Školi animiranog filma, ostali su vrijeme iskoristili za razgledanje župne crkve sv. Nikole iz 17.st., staroga grada Čakovca, utvrđenog dvorca koji je nekada bio sjedište hrvatske plemićke obitelji Zrinski, ili su se zabavljali i družili na dječjem igralištu.

Potom smo krenuli prema Varaždinu gdje smo u CineStaru pogledali dugometražni animirani film Ledeno doba 4 u 3D-projekciji. Nakon filma, puni dojmova koje smo stekli tijekom dana, krenuli smo u McDonald's na zasluženu okrjepu.

Siti i puni znanja vratili smo se kući, u Zlatar, gdje su nas pred školom dočekali roditelji. Uspješno smo odradili terensku nastavu te tako dan ispunili sadržajima iz hrvatskog jezika, povijesti, geografije, vjeronauka, likovne kulture, prirode te tjelesne i zdravstvene kulture.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

Ana Lara Burnać, 5.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 11. 2012.