Profesionalna orijentacija za osmaše

Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje i sa sedam srednjih škola Županije (srednje škole Konjščina, Zabok, Bedekovčina i Zlatar, Gimnazija Zabok i ŠUDIGO, Zabok) predstavila je u ponedjeljak, 14. svibnja, učenicima osmih razreda i njihovim roditeljima srednjoškolska zanimanja i programe.

Učenici i njihovi roditelji dobili su informacije o tome kako izabrati školu i zanimanje, kakav je sustav školovanja za obrtnička zanimanja i koja od nazočnih škola upisuje koje programe i pod kojim uvjetima. Na kraju predavanja moglo se postaviti pitanja te preuzeti promotivne materijale.

Na predstavljanju bile su, uz razrednike osmaša, i školska psihologinja gđa Katarina Biondić te pedagoginja gđa Vlatka Prpić, koja je uime škole primila dar Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije - knjigu "Tradicijski i umjetnički obrti Krapinsko-zagorske županije".

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 5. 2012.