Zlatarski izviđači, učenici naše škole, obilježili B. P. Day

Zlatarski izviđači, učenici naše škole, bili su ovogodišnji organizatori B. P. Daya. Već tradicionalno na zabavan način slavi se rođendan osnivača izviđača Roberta Badena Powella.

U subotu, 25. veljače, Odred izviđača Zlatar pod vodstvom Svjetlane Mezak, Odred izviđača Ivančica iz Konjščine pod vodstvom Maje Đurđinovski i Odred izviđača Eucalyptus iz Zagreba pod vodstvom Gemme Sandomenigo družili su se na ovogodišnjoj lokaciji proslave, bajerima u Vinipotoku.

Na proslavi okupilo se više od 50 izviđača, nekoliko roditelja i domaćini iz Športskoga ribolovnog društva "Pastrva" Zlatar. Izviđači su uza zajednički trud zapalili logorsku vatru, a nakon toga ispekli su sami kobasice. Organizirane su izviđačke igre i proučavanje okoliša bajera. Tamo su ih dočekale i prve visibabe.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 3. 2012.