Skupljanjem starih baterija do 1. mjesta u Sjevernoj Hrvatskoj

Naša škola uključila se u veliku akciju skupljanja starih baterija koju organizira tvrtka C.I.A.K. u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša. Spremnik, tj. kutija za stare baterije, postavljena je na ulazu u školu pokraj porte. Mladi ekolozi Osnovne škole Ante Kovačića izradili su plakate, a pozivaju i ovim putem sve učenike naše škole i njihove roditelje, sve učitelje te sve građane Zlatara da se uključe u ovu akciju te da u školu donesu stare baterije i ubace ih u spremnik.

Mogu se donijeti sve vrste baterija, a akcija skupljanja traje do kraja ožujka 2012. godine. C.I.A.K. će svakoj školi koja se uključila u ovu akciju po preuzimanju otpadnih baterija dostaviti ovjereni prateći list za opasni otpad, kao dokaz da je otpad zbrinut na zakonski propisan način. Mali ekolozi iz naše škole i njihova voditeljica, gđa Marina Sviben Tretinjak, nadaju se da će prikupiti što više baterija te tako pridonijeti očuvanju okoliša i energetskoj učinkovitosti. No, to nije sve. U travnju 2012. proglasit će se škola koja je skupila najviše (u kilogramima) otpadnih baterija. Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar natječe se u skupini sa školama iz Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije. Moto je malih ekologa iz naše škole:

Za stare baterije spremnici su mjesta prava,

A tako priroda ostane zdrava.

Dosadašnji rekorder je Erik Hitrec iz 3.b razreda koji je u školu odjedanput donio najviše baterija - čak 74.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 11. 2011.