Učenici 4.a i 4.b sudjelovali u nacionalnom kvizu "Vesele zamke"

Naša škola uključila se ove godine u Nacionalni kviz za poticanje čitanja, što se u organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskoga centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice provodi u Hrvatskoj putem mreže narodnih i školskih  knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige.

Ovogodišnji kviz "Vesele zamke" posvećen je 100. obljetnici rođenja Grigora Viteza, i prvi se put provodi on-line.

U OŠ Ante Kovačića u kviz se uključilo po deset učenika iz 4.a i 4.b razreda koji su u prošloj godini posudili najviše knjiga u knjižnici. Njihove učiteljice, gđa Anita Petanjek-Macan i gđa Vesna Ceboci, pripremale su ih za kviz, podsjetivši ih na hrvatskoga književnika Grigora Viteza i njegove poznate pjesme, kao što su "Kad bi drveće hodalo", "Kako živit Antuntun", "Nema za mačke škole", knjigu "A zašto ne bi..." te priče "Plava boja snijega", "Ogledalce" i druge.

Danas su učenici 4.a i 4.b sa svojim učiteljicama posjetili školsku knjižnicu. Školski knjižničar, gosp. Denis Vincek, i domar gosp. Ivek Šaško spojili su dva učenička računala u knjižnici na internet. Knjižničar je učenike uputio na mrežnu stranicu na kojoj se nalaze "Vesele zamke" i svaki je učenik samostalno riješio kviz.

Svi točno popunjeni upitnici bit će uključeni u izvlačenje koje će biti organizirano krajem listopada 2011. u Hrvatskom centru za dječju knjigu, tijekom Mjeseca hrvatske knjige. Iz svake školske knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene 2. studenoga na mrežnoj stranici http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 10. 2011.