Zlatarski područni policajac posjetio sve prve razrede naše škole

Zlatarski područni policajac, gosp. Zlatko Kucelj, posjetio je ovoga tjedna sve prve razrede naše škole. U utorak, 20. rujna, bio je u PŠ Donja Batina i PŠ Martinščina, dan poslije posjetio je 1.b razred u matičnoj školi, a danas je bio u 1.a razredu.

Učenicima je održao predavanja o tome kako se sigurno treba kretati u prometu. Prvašići su naučili, odnosno utvrdili znanje o tome da se treba kretati po nogostupu, a ako nema nogostupa, onda lijevom stranom ceste. Isto tako, gosp. Kucelj podsjetio je učenike na to da se na cesti ne smije igrati. Za igru su dvorišta i igrališta. Dvorišta i igrališta su također mjesta gdje se djeca smiju voziti biciklom. Pritom ne smiju zaboraviti zaštitnu kacigu. U osobnim automobilima trebaju se voziti na stražnjem sjedištu, a roditelje trebaju podsjetiti na obvezno vezanje sigurnosnim pojasevima.

Kad se kreću vani po mraku ili sumraku, učenici bi trebali odjenuti svjetliju odjeću kako bi ih vozači lakše i brže uočili. Cestu treba prelaziti na zebri, a prije nego što stanu na pješački prijelaz, učenici se pogledom lijevo i desno trebaju uvjeriti da nema vozila, odnosno da su se vozila zaustavila pred pješačkim prijelazom. U mjestima gdje postoje semafori, cestu se prelazi dok je za pješake zeleno svjetlo na semaforu. To je samo dio savjeta koje je učenicima na zanimljiv način ispričao gosp. Zlatko Kucelj.

Za zlatarskoga područnog policajca učenici su imali mnogo pitanja. "Kako se postaje policajac?", "Je li teško biti policajac?", "Što radi policajac svaki dan?", samo su neka od pitanja na koja je zlatarski područni policajac strpljivo odgovarao učenicima. Druženje s učenicima prošlo je brzo. Gosp. Kucelj učenike je nadario informativkama, rasporedima, olovkama i gumicama te ih je još jedanput podsjetio na to da u prometu trebaju biti uvijek oprezni.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 9. 2011.