Sudjelujemo u Proljetnim danima kulture

U ponedjeljak, 22. travnja, u Galeriji izvorne umjetnosti u Zlataru održana je poetsko-prozna večer u organizaciji zlatarske Udruge "Miljenko Mlakar". Šestero pjesnika i proznih pisaca kazivali su stihove i čitali svoje prozne tekstove. Večer su glazbom otvorile učenice našega školskog instrumentalnog ansambla. Trio u sastavu Julija Šaka (violina), Elena Šrajbek (violončelo) i Leona Vujica (klarinet) izveo je nekoliko skladbi poznatih skladatelja kao što su Robert Schumann i Andrew Lloyd Webber u obradi za trio - violinu, violončelo i klarinet. Učenice je pripremio njihov učitelj glazbene kulture Matija Vučković, koji je ujedno i obradio skladbe za spomenuti trio. Tijekom večeri čuli smo još nekoliko glazbenih točaka na harmonici koje je izveo, također učenik naše škole, Jura Krpelnik Kurešić uz mentorstvo Mislava Svibena. (Matija Vučković)

Klikni na opširnije za tri fotografije.

objavio: Nina Posarić   datum: 23. 4. 2024.