Maškare

Kroz ples, igru i, naravno, brojne raznovrsne maske i kostime učenici su jučer još jednom obilježili maškare, jedan od najveselijih dana u godini. Na dan uoči Čiste srijede tako su nastavi prisustvovali brojni čudesni likovi: Batman, Spider-Man, Superman, različiti anđeli, različite vile, Crvenkapica, Snjeguljica, policajka, lopovi, različite vještice i drugi. Nastavni sati bili su skraćeni, a tijekom malih i velikih odmora preko zvučnika su bile puštane pjesme u holu škole na koje su učenici plesali. Neki od učenika su se i prilično uživjeli u uloge u koje su se maskirali: tako su, primjerice, dva lopova dosta često dolazili u knjižnicu te od knjižničara tražili zamišljene novce uz prijetnju pištolja-igračaka. Knjižničar bi onda moleći za život dao zamišljene novce malim prijestupnicima. Zanimljivo je, doduše, da je u knjižnicu došla i policajka koja je unatoč knjižničarevoj molbi odbila uhititi delinkvente. Ta i slične igre dosta su uveseljavale učenike. Kasnije su neki od njih otišli i na Zlatarski fašnik, gdje se nastavilo veselo raspoloženje i zabava. (Zvonimir Guć)

Klikni na opširnije za nekoliko fotografija.

objavio: Zvonimir Guć   datum: 14. 2. 2024.