Naša škola sudjeluje u ovogodišnjoj Noći muzeja

U petak, 26. siječnja, diljem Lijepe Naše održava se tradicionalna Noć muzeja, devetnaesta po redu. Sedmu godinu zaredom toj se kulturnoj manifestaciji, čija je ovogodišnja tema Muzeji i nova publika, pridružuje i Galerija izvorne umjetnosti Zlatar koja će ove godine to događanje organizirati u suradnji s našom školom. Za tu je prigodu osmišljen raznolik izložbeno-radionički program koji će početi u 18 sati dvjema radionicama: na prvoj će naši učenici prikazati posjetiteljima proces izrade digitalne grafike pomoću aplikacije SketchBook, među suvremenim umjetnicima i dizajnerima omiljenog digitalnog alata za skiciranje, crtanje i slikanje. Druga radionica vezana je uz recikliranje – učenici će u grupama izrađivati trodimenzionalne haljine od plastičnih vrećica u realnoj veličini. Potom će za svaku izloženu haljinu, kao popratni sadržaj, tehnikom tzv. stop-animacije napraviti prikaz nastajanja tih haljina kako bi se i posjetitelji koji kasnije dođu u Galeriju mogli upoznati s procesom njihove izrade. Službeno otvorenje Noći muzeja u zlatarskoj Galeriji predviđeno je za 19 sati, kada će biti otvorena i izložba likovnih radova naših učenika nastalih tijekom dviju prethodnih nastavnih godina. Riječ je o radovima izrađenim u različitim likovnim tehnikama: digitalnoj grafici, trodimenzionalnom oblikovanju (reljefu), te različitim slikarskim i crtačkim tehnikama. Svi učenički radovi digitalno su obrađeni te će na izložbi biti predstavljeni kao printevi unutar okvira mobilnog uređaja. Uza sve navedeno, u nakani formiranja „nove publike“, posjetitelji Noći muzeja u zlatarskoj Galeriji moći će tijekom čitavog događanja virtualno prošetati i dvama svjetski poznatim muzejima: pariškim Louvreom i Muzejom Salvadora Dalíja u Figueresu. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 26. 1. 2024.