Počela izmjena sve stare stolarije u OŠ Ante Kovačića

Danas  su počeli radovi na izmjeni sve stare stolarije u Osnovnoj školi Ante Kovačiča u Zlataru. Dosadašnja stolarija bila je zbog starosti u prilično derutnom stanju. Uza sve napore školskog pomoćnog osoblja teško se održavala, a zimi se nepotrebno gubila toplinska energija jer je na mjestima gdje je stolarija bila u najlošijem stanju u zgradu ulazio zimi hladni zrak, a u ljetnim mjesecima velika vrućina.

Osim toga, u nekim je prostorijama stara stolarija bila tako derutna, da je bila upitna i sigurnost učenika koji su u njima boravili.

"Riječ je o velikim radovima koji će znatno pridonijeti novčanim uštedama energije. Zimi ćemo tako spriječiti gubljenje topline, a za topla vremena, kao što je ovo sada, spriječit će se da u školi bude prevruće i tako ćemo omogućiti da se učenici i njihovi učitelji mogu potpuno posvetiti nastavi te da se osjećaju ugodnije i, što je još važnije, sigurnije", istaknula je gđa Rajna Borovčak, ravnateljica OŠ Ante Kovačiča Zlatar.

Radove izvodi tvrtka Metal Beneton iz Svetog Križa Začretja, a financira ih Krapinsko-zagorska županija u sklopu projekta energetske učinkovitosti u školama KZŽ-a. Vrijednost je radova u zlatarskoj osnovnoj školi 320.000 kuna, a trebali bi biti gotovi do početka nastave.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 8. 2011.