Voćnim vitaminima do zdravlja

Na Kreativnoj skupini – domaćinstvo učenici 1.b razreda tražili su načine kako se uspješno boriti protiv bolesti. Odlučili smo napraviti voćnu salatu. Donijeli smo različito voće: banane, naranče, kruške, kivi, limun i jabuke. Njihovi vitamini nestrpljivo su čekali da uskoče u zajedničku posudu. Uz pregače i zaštitne rukavice krenula je akcija. Neki su gulili voće, a ostali ga potom rezali i miješali. Uz razgovor o vitaminima i njihovoj moći sprječavanja da nas napadnu virusi i bakterije, došao je trenutak kušanja i uživanja u prekrasnim okusima. Neki učenici zaključili su kako bi takav način pripreme ukusnog i zdravog obroka bio primjenjiv i u obiteljima. Svi članovi obitelji sudjelovali bi u tome, međusobno razgovarali i družili se. U skoroj budućnosti pripremit ćemo još neke ukusne, šarene i zdrave obroke. Jedimo i živimo zdravo! U fotogaleriju dodano je deset fotografija. (Valentina Lebić - Naumovski)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 1. 2020.

Upisi u srednje škole
Srednja škola Zlatar