Učenici prvih razreda svečano primljeni u školsku knjižnicu

Sukladno Nastavnom planu i programu, prošli petak su svi učenici prvih razreda naše škole svečano primljeni u školsku knjižnicu. Ovo je već šesta generacija učenika kojoj se prilikom učlanjenja dodjeljuju članske iskaznice. U uvodnom dijelu sata učenici su odgledali predstavu Od korice do police u kojoj su glumile Tea Kramarić, Nikolina Pavić, Lorena Pavić, Valentina Sviben iz 6.a razreda, a koje je uvježbala osmašica Monika Haban. Kroz predstavu prvašići se upoznaju s time da se knjige u knjižnici treba čuvati, ali, što je isto tako važno, da se iz njih može mnogo naučiti. Potom je školski knjižničar kroz vođeni razgovor upoznao učenike s time kako se treba ponašati u knjižnici te kako se posuđuju knjige. Nakon što su učenicima svečano uručene članske iskaznice, svatko je, po svojemu izboru, sam mogao posuditi slikovnicu ili knjigu. U fotogaleriju dodano je 36 fotografija. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 2. 2017.