Radionica programiranja lego-robota – Lego Mindstorms

U petak, 16. prosinca, u Srednjoj školi Zlatar održane su tri radionice programiranja lego-robota – Lego Mindstorms. Na radionicama sudjelovalo je 19 učenika Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara i 36 učenika Srednje škole Zlatar. Iako su se neki prvi put susreli s programiranjem i robotikom, na radionici su naučili pokretati robote u svim smjerovima, zaobilaziti prepreke, a na kraju radionice roboti su svirali pjesmu Zvončići. Organizirana je i utrka robota tijekom koje su učenici isprobavali čiji će robot prvi stići do cilja.U realiazciji ove aktivnosti sudjelovala je i učiteljica informatike iz naše škole gđa Nina Posarić. Više o ovome (uz nekoliko fotografija) možete pročitati ovdje. (pripremio Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 12. 2016.