Posjetili smo Muzej iluzija i Backo Mini Express

Skupina darovitih  učenika naše škole od trećeg do šestog razreda posjetila je u srijedu, 18. svibnja, u pratnji učiteljica gđe Anite Petanjek-Macan i gđe Kristine Fruk te psihologinje gđe Katarine Biondić Muzej iluzija i Backo Mini Express u Zagrebu.

Posebno neobično i zabavno bilo nam je u Muzeju iluzija. Ušli smo u  fascinantni svijet iluzija što nam je poljuljalo  povjerenje u osjetila, ali nas pritom i oduševilo i zbunilo. Odupirali smo se gravitaciji u kosoj sobi; doživjeli kako nam prijatelj i učiteljica pred očima raste ili se smanjuje; izgubili smo se u beskonačnosti Sobe ogledala, poslužili glave na pladnju te se našli i u Obrnutoj sobi!

Muzej iluzija sadrži najveću zbirku holograma u ovom dijelu Europe te više od 70 eksponata. Kroza zabavne i atraktivne varke naučili smo mnogo o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti te smo mogli bolje razumjeti zašto naše oči vide stvari koje mozak ne razumije. Na kraju zaustavili smo se u prostoru za igru didaktičko-logičkim igračkama i zagonetkama.

Vidjeli smo i najveću maketu željeznice u jugoistočnoj Europi koja stanuje u Gundulićevoj 4 - Backo Mini Express. Riječ je o maketi što se prostire na 75 četvornih metara, kojom prometuje više od stotinu vlakova uz posebne zvučne i vizualne dekoracije.

U fotogaleriju dodane su 22 fotografije.

Katarina Biondić, mag.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 5. 2016.