Mali knjižničari obilježavaju 400 godina od smrti velikog engleskog pisca W. Shakespearea

Mali knjižničari su posjetili Gradsku knjižnicu u Zlataru gdje im je održano kraće predavanje o životu i radu Williama Shakespeara.

Učenici šestih razreda prvi puta su se susreli sa sadržajima iz pojedinih djela slavnog autora. Naučili su osnovne značajke elizabetanskog vremena i približili prostor i vrijeme 16. stoljeća u Europi.

Saznali su pojedine zanimljivosti iz života autora. Na primjer, Shakespeare se jako bojao plagijata i zato je svojim glumcima tekst često puta davao na dan izvedbe. Šaptači tada postaju važni kao i glumci. Čitali smo ulomke iz nekih soneta, naučili tražiti knjige iz engleske književnosti. Na taj način Mali knjižničari će samostalno u gradskim knjižnicama moći pronaći svaku knjigu iz pojedine nacionalne književnosti.

Učenici su obogatili svoje spoznaje i izrazili želju da čitanjem nauče više jer se buduća lektira sada gleda na drugačiji način.

Voditeljica izvannastavne aktivnosti Mali knjižničari

mr. sc. Tanja Tomica

objavio: Maja Pepelko   datum: 7. 3. 2016.