I roditelji na Danu ružičastih majica

I roditelji su dali svoj prinos našem odlučnom NE nasilju. Cjelodnevne aktivnosti Otvorenog dana naše škole završile su predavanjem gđe Sandre Kos, dipl. socijalne radnice, koja nam je stigla iz Obiteljskog centra Krapina. Tema predavanja bila je Prevencija nasilja među djecom i mladima te nas je gđa Kos upoznala s činjenicama vezanim uz problematiku nasilja – o raširenosti pojave, čimbenicima koji pridonose pojavljivanju nasilništva među djecom i podatcima dobivenim u  istraživanju o temi nasilje u Krapinsko-zagorskoj županiji. Ono najvažnije, upoznala nas je s karakteristikama učinkovitih programa prevencije i ključnim komponentama za suzbijanje nasilja među vršnjacima. Roditelji su pokazali izuzetno zanimanje za predavanje te su se u velikom broju odazvali, a osobito lijep dojam na roditelje i gošću iz Obiteljskog centra ostavili su učenici naše škole koji su svojim izvedbama prije predavanja još jednom rekli odlučno NE nasilju. (Vlatka Prpić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 2. 2016.