Eko za etno

I ove godine OŠ Ante Kovačića kreće u provođenje projekta pod nazivom Eko za etno. Organizatori akcije Eko za etno su karitativna skupina Buđenje i folklorna skupina OŠ Ante Kovačića Zlatar Cvrgudan.

Na razini škole i grada Zlatara skupljat ćemo plastične boce. Cilj je projekta, skupljajući reciklažni materijal, ekološki i etnološki osvijestiti djecu i građane, zaštititi naš zavičaj od zagađenja, a istodobno očuvati hrvatsku folklornu baštinu.

Prikupljeni novac utrošit ćemo za nabavu platna i šivanje dječjih narodnih nošnji. Tako ćemo ovom akcijom omogućiti da naši mladi folkloraši na svoju petu obljetnicu marljivoga rada, koju će obilježiti u rujnu ove godine, zasjaju u novom ruhu.

Akcija će trajati od 3. svibnja do 7. lipnja 2013. i njome ćemo ne samo pridonijeti njegovanju folklorne baštine zlatarskoga kraja nego i očuvanju prirode. Akciju koordinira naša vjeroučiteljica gđa Andreja Mikac koja će s karitativnom skupinom Buđenje u sljedećih mjesec dana marljivo poticati učenike i naše sugrađane, Zlatarščane, da svojim uključenjem u akciju pridonesu i očuvanju prirode.

Plastične boce možete donijeti u OŠ Ante Kovačića u Zlataru od 8 do 17 sati svakog radnog dana (na portu - u sobu za spremačice).

Pozivamo sve ljude dobre volje, prijatelje prirode i folklora da nam se pridruže!

Učinimo naš zavičaj zelenijim, a dječja srca veselijim!

Andreja Mikac
vjeroučiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 5. 2013.