Josip Pribolšan (8.c) hat-trickom deklasirao 8.b

Danas je u sklopu školske lige održan derbi između 8.b i 8.c razreda. Tko će pobijediti, tko je spremniji, za koga ćeš navijati, bila su pitanja koja su se cijelo prijepodne čula u našoj školi. Tekma je počela nešto prije 14.20. U ekipi 8.b igrali su u svijetlim majicama Jan Stjepan Dominić, Ivan Valjak, Mihael Grzelja, Kristijan Čižmek i na vratima Goroslav Vuk. Boje 8.c branili su Josip Pribolšan, Mislav Kovačević, Dario Miškec, Josip Perak, a na vratima je bio Matija Soić.

Utakmicu je počeo suditi Hrvoje Stažnik, no zbog odlaska na autobus trebalo je pronaći drugog suca. Kako su u publici na nasipu bili samo Karlo Zaplatić i školski knjižničar Denis Vincek, dogovoreno je da će Karlo uzeti zviždaljku u ruke, a Denis fotografirati tekmu.

U početku je igra bila vrlo ravnopravna, uz dobre obrane obojice golmana. A onda su cekavci krenuli u ofenzivu. Josip Pribošan zaredom je rutinski dvaput maestralno svladao golmana bekavaca.

U njihovim redovima malo je zavladala nervoza, no istodobno je kod 8.c popustila koncentracija te je Ivan Valjak smanjio na 2 : 1.

Izvodeći aut Jan Stjepan Dominić pucao je izravno na gol, i lopta se odbila od stative i ušuljala iza leđa vratara Matije Soića. Sudac nije svirao centar jer po pravilima malog nogometa to se ne priznaje kao gol. Uslijedila je rasprava o tome je li odluka suca Zaplatića ispravna ili nije, no igrači su mirno nastavili tekmu (a profesor Škrlec poslije je potvrdio da je sudac dobro postupio prema pravilima).

Cijela tekma prošla je u duhu fair-playa. Bio je samo jedan oštriji duel između Mihaela Grzelje i Josipa Pribolšana u kojemu su obojica završila na betonu igrališta. Prijateljski stiskom ruke Grzelje i Pribolšana, kojemu je trebalo malo dulje da se podigne, tekma je nastavljena u fair playu do kraja.

Hat-trickom Josipa Pribolšana, koji je nedvojbeno zaslužio titulu najboljeg igrača utakmice, 8.c svladao je 8.b sa 3 : 1 i učvrstio svoje vodstvo na ljestvici.

Jan Stjepan Dominić, 8.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 30. 4. 2013.