Zapaženi "Črvekov rap" i "Babica" na županijskom Lidranu u Krapini

Jučer su naše učenice Ana i Antonija Latin, Lorena Požgaj, Marea Novosel, Dora Hustić, Petra Sokolić, Marija Turek i Viktorija Adanić sudjelovale na natjecanju skupnih dramsko-scenskih ostvaraja na ovogodišnjem Lidranu. Predstavile su se s dramsko-scenskom igrom "Črvekov rap" autorice gđe Blanke Sviben.

Djecu su mjesecima uvježbavale i pripremale učiteljice gđa Silvija Adanić i gđa Blanka Sviben. U konkurenciji jedanaest skupnih nastupa naše male glumice dobile su mnoštvo pohvala stručnog žirija u kojemu su bile gđa Ladišić, gđa Rocco, gđa Samac i predsjednik gosp. Končić.

Našu je školu na ovogodišnjem Lidranu u pojedinačnim nastupima predstavila  učenica Jelena Mokos s pjesmom našega sugrađana gosp. Stanka Majdaka "Babica" pod mentorstvom gđe Nevenke Šušljek. U konkurenciji 17 pojedinačnih nastupa, Jelena je izdvojena među nekoliko vrlo uspješnih interpretatora.

Iako su djeca uzrasta razredne nastave - prema novim propozicijama - onemogućena u konkuriranju za državno natjecanje, drago nam je što je naša dramska, recitatorska i literarna ostvarenja uočila i priznala struka.

Učiteljice Blanka Sviben i Silvija Adanić

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 2. 2013.