Osvojili smo peto mjesto u županiji na vjeronaučnoj olimpijadi

U petak, 25. siječnja, četiri učenice iz naše škole sudjelovale su na županijskom natjecanju iz vjeronauka, popularno zvanoj vjeronaučnoj olimpijadi. Našu školu predstavljale su Tamara Ožvald (5.a), Katarina Grandavec (8.b), Valentina Plašć (8.b) i Maja Bingula (8.c) pod vodstvom vjeroučiteljice gđe Ivane Lisak.

Za ovogodišnju olimpijadu izabrana je tema "Sveti Dominik i Red propovjednika" jer se dominikanci širom svijeta pripremaju za proslavu 800. obljetnice otkako je Papa potvrdio osnutak dominikanskog reda. Zanimljivo je da je upravo dominikanac Henri Didon osmislio slavno olimpijsko geslo brže, više, jače i bio vrlo zauzet u oživljavanju olimpijskih igara. Često je govorio kako "nije važno pobijediti, nego sudjelovati!" I naše učenice radosno su sudjelovale te od ukupno 18 ekipa iz cijele Krapinsko-zagorske županije osvojile odlično peto mjesto.

Vjeroučiteljica Ivana Lisak

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 2. 2013.