Božićna priredba u Područnoj školi Martinščini

U četvrtak, 20. prosinca, održana je u Područnoj školi Martinščini božićna priredba kojom je ujedno obilježen i kraj prvoga polugodišta. Dvadeset i troje malih anđela, učenika od prvog do četvrtog razreda, izveli su prekrasan program koji su s njima uvježbale njihove učiteljice gđa Valentina Lebić-Naumovski, gđa Ljiljana Mutak i gđa Dušanka Golik.

Sve prisutne pozdravila je i ugodan boravak zaželjela voditeljica PŠ Martinščine gđa Valentina Lebić-Naumovski, a uz goste iz matične škole, ravnateljicu gđu Rajnu Borovčak, pedagoginju gđu Vlatku Prpić, psihologinju gđu Katarinu Biondić, školskoga knjižničara gosp. Denisa Vinceka, vjeroučitelja gosp. Tomislava Depikolozvanea te učiteljicu engleskog jezika gđu Irenu Petrovečki i učiteljicu njemačkog (na zamjeni) gđu Maju Hrestak, u učionici se okupilo, kao što je to tradicija na priredbama u PŠ Martinščini, mnogo mama, tata, baka, djedova, mlađe braće i sestara, ali i onih malo starijih koji su polaznici matične škole u Zlataru. Trud učenika i njihovih učiteljica isplatio se - što je i potvrđeno velikim pljeskom publike za scensku izvedbu.

Gđa ravnateljica Rajna Borovčak čestitala je djeci na priredbi rekavši kako se vidjelo da su u njezinu pripremu utkali mnogo ljubavi, truda, znanja i vremena.

"Ovdje se osjećam kao kod kuće i uvijek mi je lijepo doći u Martinščinu", rekla je gđa ravnateljica i zahvalila na organizaciji učiteljicama i roditeljima koji su se odazvali u velikom broju.

Potom je voditeljica PŠ-a gđa Valentina Lebić-Naumovski pozvala sve okupljene na prigodni domjenak - nareske i kolače koje su ispekle mame, bake, ali i učiteljice, a pomogla je i teta kuharica gđa Katica Grandavec. Okrjepila su se, naravno, i djeca, a potom zabavila uz glazbu i ples, a oni malo stariji razmijenili su uz kavicu i osmijeh toplu riječ.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 28. 12. 2012.