Međunarodni dan društvenih igara

Svake godine Međunarodni dan društvenih igara obilježava se 11.travnja. Međunarodni dan društvenih igara utemeljen je 2013. godine. Igranjem društvenih igara kod djece razvijamo: kritičko mišljenje, kreativnost, timski rad, samostalnost, prihvaćanje poraza/uspjeha i sl.  Učenici skupine Mali ekolozi su na nastavu donijeli različite igre: Čovječe, ne ljuti se, Uno flip, Galaksići, Wooden Tower, Šašavi majmun i druge te su pomažući jedni drugima i uz pomoć učiteljice razvijali umijeće igranja društvenih igara i natjecateljski duh. U veseloj atmosferi učenici su igrali razne društvene igre. Kako s porazom, učenici se uče nositi i s pobjedom te načinima reagiranja na situacije u igri. Ovom aktivnošću dokazali su da međusobnom suradnjom  kroz igru i zabavu najbolje pokazuju svoju kreativnost. (Marina Sviben)

Klikni na opširnije za nekoliko fotografija.

objavio: Zvonimir Guć   datum: 12. 4. 2024.