Izložba "Kreativnost i ja" u organizaciji naše škole

U prigodi obilježavanja Dana škole, ujedno i 180. obljetnice školstva u Zlataru, naša je škola organizirala u petak, 10. lipnja, u zlatarskoj Galeriji izvorne umjetnosti likovnu izložbu „Kreativnost i ja“, na kojoj su izloženi likovni radovi učenika razredne i predmetne nastave matične škole u Zlataru i područnih škola u Donjoj Batini i Martinščini, nastali tijekom minule nastavne godine. Izloženo je 50-ak radova u različitim likovnim tehnikama. Nakon pozdravne riječi ravnateljice Galerije izvorne umjetnosti Zlatar Božene Slunjski okupljenima se obratio naš ravnatelj Marijan Posarić koji je naglasio da se ovom izložbom želi ukazati na veliki značaj poticanja kreativnosti kod  učenika, ne samo u nastavi likovne kulture, gdje to ponajviše dolazi do izražaja, nego i u svim drugim odgojno-obrazovnim područjima. Ukazao je na ključnu ulogu učitelja, kako onih u razrednoj tako i učitelja likovne kulture u predmetnoj nastavi, u razvoju učenikovih kreativnih potencijala. U svom se obraćanju ravnatelj Posarić prisjetio i nekadanjih likovnih pedagoga zlatarske škole, Miljenka Mlakara i Zvonka Šarčevića, koji su u proteklih više od šest desetljeća poučavali ovdašnje osnovce likovnoj pismenosti. Učiteljica likovne kulture Maja Burek, koja je postavila izložbu, istaknula je da je Likovna kultura jedini predmet u školskome kurikulumu koji nema unaprijed određene odgovore, stoga se u njemu učenicima nudi širok prostor za kreativno djelovanje. Pohvalila je sve učenike čiji su radovi izloženi, kako razredne tako i predmetne nastave, te istaknula da je kao učiteljica ponosna na sve njih. Izložbu je otvorila zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek, koja je čestitala učenicima na kreativnim radovima. U glazbenome dijelu, na violini, klarinetu i flauti, nastupile su mlade glazbene nade Leona Vujica, Julija Šaka i Ema Runjak. Osim likovnih radova nastalih u redovitoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima, na izložbi su postavljeni i QR kodovi putem kojih posjetitelji mogu pristupiti videozapisima o eTwinning i Erasmus+ projektima u kojima su zlatarski učenici sudjelovali u proteklome razdoblju, a bavili su se također likovnom umjetnošću. Izložba će biti otvorena do 31. kolovoza. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 13. 6. 2022.