Svečana dodjela Nagrade "Denis Vincek"

U našoj je školi u ponedjeljak, 11. travnja, održana svečanost dodjele Nagrade „Denis Vincek“ za najčitatelje Krapinsko-zagorske županije u 2021. godini. Nagradu je utemeljilo Knjižničarsko društvo KZŽ-a u suradnji s našom školom u spomen na našeg prerano preminulog knjižničara Denisa Vinceka, a dodjeljuje se kao znak priznanja članovima narodnih knjižnica s područja naše županije koji su protekle godine pročitali najveći broj knjiga. Nazočnima su se na početku svečanosti obratili ravnatelj naše škole Marijan Posarić, predsjednik Knjižničarskog društva KZŽ-a Davor Žažar i gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek. Čestitke dobitnicima uputio je krapinsko-zagorski župan Željko Kolar. U svojim su se obraćanjima prisjetili našeg knjižničara Denisa Vinceka koji je svojim predanim radom puno desetljeće ostavio dubok trag u našoj školi. U prigodnom programu nastupili su naši učenici Leon Čleković, Julija Šaka i Leona Vujica, uz pratnju učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića, a Vincekovu kolumnu o njegovu prvom dolasku u Zlatar pročitala je naša bivša učenica Karla Bingula. Fotografije sa svečanosti i popis nagrađenih možete pogledati pod opširnije. (Zvonimir Guć)

Dobitnici Nagrade „Denis Vincek“ za 2021. godinu: Sonja Popović iz Oroslavja, Marija Burić iz Pregrade, Zdenka Sinković iz Zaboka, Julija Borošak iz Klanjca, Iris Grozdek iz Gregurovca, članica Gradske knjižnice Zlatar, Đurđica Furjan iz Marije Bistrice, Zdravka Videk iz Bedekovčine, Vera Krznar iz Sv. Križa Začretja, Ema Vorih iz Krapine, Ana Drempetić iz Donje Stubice i Stjepan Belina iz Krapinskih Toplica.

objavio: Nina Posarić   datum: 13. 4. 2022.