Obavijest o samotestiranju učenika

Poštovani roditelji,

prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja, od ponedjeljka, 14. veljače, počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja, kako se navodi, ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti. Samotestiranje SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i obavlja se jednom tjedno.

Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da se potom razredniku/ci prijave samo pozitivni rezultati testiranja.

Ako ne želite da vaše dijete provodi mjeru samotestiranja brzim antigenskim testovima, molimo vas da ispunite obrazac izjave (poslan po vašem djetetu ili u prilogu ove objave) kojom potvrđujete da ne želite samotestiranje za svoje dijete te ju potpisanu vratite razredniku/ci. U tom slučaju testovi vam neće biti uručeni te će vaše dijete nakon eventualnog kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (smatrat će se da roditelj pristaje ako ne potpiše navedenu izjavu), bit će vam po vašem djetetu dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa u ponedjeljak, 14. veljače. Prvo testiranje moći će se obaviti u ponedjeljak prije spavanja ili u utorak prije nastave.

Kakva god bila vaša odluka, poštovani roditelji, vjerujem da ćete postupiti savjesno i odgovorno.

S poštovanjem,                           Marijan Posarić, ravnatelj

U privitcima pod opširnije je obavijest Ministarstva znanosti i obrazovanja, upute za uporabu testa i obrazac izjave o nepristajanju na samotestiranje te upute i preporuke ZZJZ KZŽ-a.

Video o samotestiranju može se pogledati ovdje

objavio: Nina Posarić   datum: 11. 2. 2022.