Učenici 1.b uče o prometnoj kulturi

Prometna kultura je vrlo važna, a pogotovu kada u školu prvi put kreću učenici prvog razreda. Stoga su učenici 1.b o prometnim pravilima i sigurnom putovanju od kuće do škole učili od rujna. Učenici 1.b razreda naučena znanja usavršavali su u gradu Zlataru, vježbali sigurno prelaženje preko pješačkog prijelaza i pravilno hodanje po nogostupu. Ponovili su prometne znakove i pravila, važne za pješake. Ravnateljstvo policije  pripremilo je za učenike reflektirajuće prsluke te preventivno-edukativni videomaterijal "Poštujte naše znakove". Učenici 1.b prometne vještine i znanja usavršavaju i na web-platformi Prometna učilica, koja je namijenjena za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i prometnih pravila s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa kod djece i mladih sudionika u prometa. (Anita Petanjek-Macan)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 6. 12. 2020.