Naša škola ima prvu mobilnu aplikaciju za pretraživanje knjižničnoga kataloga

Stručni suradnik knjižničar Denis Vincek napravio je mobilnu aplikaciju za pretraživanje knjižničnoga kataloga. Riječ je o prvoj takvoj aplikaciji u Krapinsko-zagorskoj županiji uopće koja se može koristiti za pretraživanje knjižničnoga kataloga i provjeru dostupnosti građe. Aplikacija je u testnoj fazi. Ovo je još jedan iskorak naše školske knjižnice u odnosu na ostale školske knjižnice iz Krapinsko-zagorske županije. Moguće je pretraživanje i putem računala, no dodatna je vrijednost ove aplikacije – koja je ujedno i prva mobilna aplikacija nastala u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru – u tome što je ona potpuno prilagođena za mobitele. Pretraživati se može putem ove poveznice, odnosno u mobilnu aplikaciju ulazite očitavanjem QR koda. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 10. 2020.