Četvrti ostvaraj iz naše školske knjižnice pozvan na državnu smotru u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovnje

Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je popis pozvanih filmova na ovogodišnju Smotru hrvatskog školskog filma. Među pozvanim je jednominutni film slobodnog stila "30 godina nacionalne zrakoplovne kompanije Croatia Airlines" nastao u školskoj knjižnici Osnovne škole Ante Kovačića, Zlatar. Scenaristi su Martin Kljak i Veronika Krsnik; u spotu su sudjelovali Matija Mikulec, Noa Emanuel Dominić (glumi mladog Matiju), licitarka Branka Šćuric, učiteljica Ankica Krajnik i njezin (tada) 3.a razred, stjuardesa gđa Fištrović, kamerman je Tomo Valjak, a film je uz mentorstvo našeg vanjskog suradnika Matije Varge montirao Matija Mikulec- Režiju potpisuje Tomo Valjak. Film je dovršen u listopadu 2019. godine i riječ je o četvrtom ostvaraju iz školske knjižnice naše škole koji su učenici u školskoj godini 2019./20. napravili pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara i koji sudjeluje na smotri državne razine u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Film će na Smotri hrvatskog školskog filma predstaviti učenici Noa Emanuel Dominić i Jan Ferišak koji su glumili u filmu. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 9. 2020.