Naši učenici u sve tri novinarske kategorije pozvani na Državnu smotru LiDraNo

Tomo Valjak Karla Bingula Matija Mikulec

Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je na svojim mrežnim stranicama popis pozvanih na Državnu smotru LiDraNo 2020. Naši su učenici ove godine pozvani u sve tri novinarske kategorije, što još nikomu u RH dosad nije uspjelo. Na Državnu smotru ide Matija Mikulec kao glavni urednik školskog lista Zlatarske Iskrice. U izradi lista sudjelovali su još Martin Brčić, Ema Tretinjak, Marta Brlečić, Melani Miković, Veronika Krsnik, Amalija Latin, Vida Srebačić, Karla Bingula, Kristijan Pavić, Monika Stažnik, Tomislav Tovernić, Tomo Valjak, Nika Rihtarić, Paula Sviben, Iva Zaplatić, Patrik Delija, Karlo Sviben i Leonardo Rihtarić; suradnica Iva Pribolšan; lektori: Marijan Posarić i Denis Vincek koji je i mentor. U kategoriji samostalnih novinarskih radova pozvan je Matija Mikulec, čiji je mentor Denis Vincek, a pozvana je i radioigra Otmica te učenici Tomo Valjak i Karla Bingula. Glumili su Tomo Valjak, David Bezak, Danijel Turek, Igor Štahan, Matija Mikulec, Antonio Rihtarić, Karlo Sviben, Leonardo Rihtarić, Patrik Delija, cijeli (tada) 2.a učiteljice Ankice Krajnik te ravnatelj Marijan Posarić u ulozi vozača kombija, pripovjedačica: Karla Bingula, najava i odjava: Vida Srebačić, adaptirao i dramatizirao: Matija Mikulec, snimatelj i montaža: Matija Mikulec. Mentor učenicima koji su proizveli radioigru je također stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Državni LiDraNo održat će se 30. rujna. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 9. 2020.