Prvo i drugo mjesto na nacionalnom natječaju Moj ritam čitanja

Na natječaju Moj ritam čitanja što ga je organiziralo Hrvatsko knjižničarsko društvo naši učenici postigli su izvrsne rezultate. Riječ je bila o natječaju državne razine. Prvo mjesto u Republici Hrvatskoj osvojio je Josip Stužić iz 3.a (mentorica: Ankica Krajnik), a drugo mjesto u državi Karla Bingula iz 8.a (mentor: Denis Vincek). (Klikni na opširnije za više)

Oboje su učenika korisnici knjižnice Osnovne škole Ante Kovačića u Zlataru. Na okruglom stolu o čitanju koji je pritom u Zagrebu organiziralo Hrvatsko knjižničarsko društvo sudjelovao je naš ravnatelj Marijan Posarić koji je govorio o čitanju u našoj školi, o metodama i oblicima rada kojima se pritom koriste učitelji razredne i predmetne nastave – i to ne samo o čitanju lektire nego i u poticanju građe za slobodno čitanje te znanstveno-popularne literature čija nabava u našoj školi polako dostiže standarde. Govorio je o projektima za poticanje čitanja: Čitanje ne poznaje granice te Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige koji je ponikao u našoj školi i postigao nacionalnu razinu u kojoj sudjeluje svake godinu tisuću učenika iz 50-ak škola iz cijele Hrvatske. Naš ravnatelj primio je nagrade za Josipa i Karlu te njihove mentore.

Izvor fotografija sa svečanosti: Stranica HKD-a na Facebooku

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 3. 2020.

Upisi u srednje škole
Srednja škola Zlatar