Učenici šestih razreda naše škole posjetili Ogulin

U ranim jutarnjim satima krenuli smo na naš izlet. Prošli smo kroz Krapinsko-zagorsku, Zagrebačku, Karlovačku i Primorsko-goransku županiju. Prvo smo posjetili špilju Lokvarku, duboku 1200 metara.

Otkrio ju je Jakov Bolf 1911. prilikom kopanja vapnenca. Za hladnijih zimskih mjeseci obiluje ledenim stalagmitima različite veličine. Nakon razgledanja te prekrasne špilje uputili smo se u Muzej žaba gdje smo upoznali sve vrste žaba, naučili sve o žabama i njihovu životu, o povijesti žabarstva u Lokvama, o žabarskim noćima te lovu na žabe.

Slijedila je mala stanka za odmor i igru pa smo stigli u Ogulin, grad u središtu Hrvatske. Po dolasku razgledali smo Đulin ponor, grad, a naš vodič ispričao nam je nešto o Ivani Brlić-Mažuranić i Kleku te vješticama. Pogledali smo i crkvu sv. Ćirila i Metoda, a zatim smo otišli do jezera Sabljaci i na ručak u restoran, u kojemu smo polagali vozačke za vještice. Nakon ručka smo, kao i na svakom kraju izleta, imali vrijeme za igru. Tako smo zadovoljni krenuli kući.

U fotogaleriju dodano je 14 fotografija.

Iva Mikulec, 6.a
fotografije uredio Lovro Tovernić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 6. 2015.