Naš tradicionalni nastup u Cerniku

U ranim jutarnjim satima uz pratnju gđe Nevenke Šušljek, gđe Jadranke Fuček te umirovljene učiteljice gđe Ane Šredl krenuli smo u Cernik. Učenice Lana Orsag i Iva Mikulec krasnoslovile su pjesme, a uz njih su bili i svirači Karlo Hleb i Nikola Lončar. Kada smo stigli, dobrodošlicu nam je ukazala ravnateljica gđa Reza Benković.

Brzo smo odjenuli nošnje te s nestrpljenjem čekali naš nastup. Čuli smo mnoge pjesme koje su pisali drugi učenici. Bile su izvrsne, ali nažalost samo ih je nekoliko pobijedilo. Kucnuo je i taj čas, pratila nas je mala trema, ali čvrsto smo stisnuli zube i izišli smo pred publiku. Našu školu predstavili smo pjesmama koje su pisali učenici osnovnih škola u povodu Zbora malih pjesnika, održanoga ove jeseni u Zlataru. Pjesme su bile na kajkavskom narječju, a to su ove pjesme: "Črf", "Čieva bu jabuka", "Vu bakinoj zipki spi nam kaj", "Zeleni bregi", "Moje Zagorje" te "Navek bum Zagorje vu sercu nosila". Gledatelji su nas nagradili velikim  pljeskom.

Poslije su naši svirači odsvirali i otpjevali pjesmu "Moje Zagorje". Svi su se oduševili njihovom izvedbom i talentom. Na kraju su nas počastili kolačima, a svatko od izvođača dobio je prelijepu majicu. Krećemo kući! Na putu do kuće tradicionalno smo stali u pizzeriji "Lilly" i, naravno, pojeli pizzu. Bilo je zabavno i zanimljivo. Drago nam je što smo vidjel bogate slavonske nošnje te što smo malo upoznali Slavoniju.

Lana Orsag i Iva Mikulec 6.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 26. 11. 2014.