Dario Štahan šesti u županiji na natjecanju iz njemačkog jezika

U OŠ Belec održano je u utorak, 4. ožujka, županijsko natjecanje u poznavanju njemačkog jezika. Srdačnu dobrodošlicu na ulazu u školu svakom je natjecatelju i njegovu mentoru osobno zaželjela ravnateljica belečke škole gđa Verica Havoić. Natjecanje je otvoreno svečanom priredbom koju su za natjecatelje i njihove mentore upriličili učenici i učitelji škole domaćina.

Sve nazočne svojim su igrokazom posebno oduševili belečki prvašići, čime su izmamili osmijeh na pomalo ozbiljna lica svih natjecatelja. Na ovogodišnjem je natjecanju sudjelovao 21 učenik osmih razreda iz 12 osnovnih škola, u tri različite kategorije. Našu je školu predstavljao učenik 8.a razreda Dario Štahan i osvojio vrlo dobro šesto mjesto. U predahu između pisanja testova i objave rezultata sudionici natjecanja posjetili su župnu crkvu Blažene Djevice Marije Snježne – jedan od najljepših bisera baroknog stvaralaštva sjeverne Hrvatske.

Marijan Posarić, prof.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 3. 2014.