Mali cvjećari

U Osnovnoj školi Ante Kovačića Zlatar postoji i djeluje izvannastavna skupina Mali cvjećari.

Cilj je skupine poticati i unaprjeđivati očuvanje prirode i okoliša, razvijati svijest o urednom okolišu, briga o uređenju cvijeća u školi i oko nje te poticanje mašte i kreativnosti.

Skupina okuplja učenike od 1. do 4. razreda. Ukupno je u rad uključeno dvanaest učenika, a po potrebi uključuju se i ostali. U našoj skupini provode se različite aktivnosti, od njegovanja i očuvanja prirode i cvijeća do izrade različitih aplikacija pomoću raznovrsnih materijala.

Najveća su nagrada za nas ponos i zadovoljstvo koje osjećamo nakon našeg doprinosa u očuvanju prirode i okoliša. Sve što radimo, mali je korak za čovjeka, ali veliki za čovječanstvo.

Voditeljica
Valentina Labaš,  mag. primarnog obrazovanja