Bili smo na finalu Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja u Zagrebu

Nakon sudjelovanja u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, a u povodu završetka Mjeseca hrvatske knjige, tri učenice zlatarske osnovne škole posjetile su sa školskim knjižničarom finale kviza koji je održan u četvrtak, 15. studenoga, na Zagrebačkom velesajmu u sklopu Sajma knjiga Interliber.

Na kvizu je sudjelovalo 1400 učenika iz cijele Hrvatske.

Loreni Jurec, Nikolini Kurečić i Petri Babić svidjela se predstava Ružičasta sanjarica, ali još više obilazak Interlibera s obiljem knjiga i različitih priručnika. Prema svojim sklonostima zlatarske osmašice odabrale su si po neki primjerak ponuđenih knjiga.

Posebno su se zadržale kod replike Gutenbergova prvog tiskarskog stroja iz 1440. na kojemu su Lorena i Nikolina samostalno otisnule tekst 23. psalma.

Ovo je drugu godinu zaredom da OŠ Ante Kovačića sudjeluje na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja i da je pozvana na završnu svečanost u Zagreb.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 11. 2012.