U spomen na Vukovar

Ovih se dana u našoj školi prisjećamo herojske borbe Vukovara i njegovih branitelja za slobodu. U holu naše škole uredili smo pano u znak sjećanja na Vukovar i napisali poruke koje govore da bi svi trebali imati pravo na slobodu.

Uz Vučedolsku golubicu, simbol grada Vukovara, danas je cijeli dan u našoj školi gorio lampaš. Podsjetimo, u znak sjećanja na herojsku borbu i žrtve, Hrvatski sabor proglasio je 18. studenoga Danom sjećanja na Vukovar.

Vukovar je svoju patnju i herojsku obranu utkao u hrvatsku slobodu i neovisnost. Toga se moramo prisjetiti jer je njegovanje sjećanja na takve događaje u korijenu svakoga kulturnog i civiliziranog naroda.

Svake godine obilježavajmo dan spomena na naše žrtve rata i bližnje koje smo izgubili! Zahvaljujući njima mi sad živimo i rastemo u svojoj domovini.

Anela Štahan, 7.b
Klara Nadine Parlaj, 7.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 11. 2012.