Martinje u Martinščini

Područna škola Martinščina i ove je godine sudjelovala u proslavi Sv. Martina. To malo mjesto, kao i crkva u njemu, dobilo je ime po svetom Martinu. Stoga svi u Martinščini govore da je on naš zaštitnik.

Na tu temu učenici su pisali stihove koje su recitirali na početku mise. Da bi svečanost bila veća, uz crkveni zbor Martinščine u goste je stigla limena glazba iz naše župe Lobor. Uz njih tu su i tradicionalno nastupale loborske mažuretkinje. Na kraju mise učenici PŠ Martinščine izišli su iz škole s košarama punim domaćih gibanica, klipića, štrukla koje su pripremile njihove mame. U košarama su se nalazili i mali gipsani anđeli, radovi PŠ Martinščine, s napisanom godinom i nazivom mjesta, koji su namijenjeni svim hodočasnicima koji su dio svečanosti odnijeli svojim kućama.

U prostorima škole svu djecu dočekali su sendviči i sokovi, a i domjenak za sve dobrodošle goste.

Ovim putem zahvaljujemo na dolasku našoj ravnateljici gđi Rajni Borovčak, gradonačelniku dr. Miroslavu Kopjaru i svim dragim ljudima koji su s nama proslavili našeg zaštitnika, kojeg svi željno očekujemo i sljedeće godine.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

Ljiljana Mutak, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 11. 2012.