Carinik u posjetu PŠ Martinščini

U sklopu nastave prirode i društva, u 4. razred u PŠ Martinščina na školski sat nastave došao je carinik. Četvrti razredi trenutačno uče o našoj domovini Hrvatskoj. Osim o simbolima domovine, glavnom gradu Zagrebu, stanovništvu Hrvatske, učenici uče i o susjednim zemljama.

Na prijašnjem satu učili smo o susjedima te naučili kakve sve granice mogu biti – prirodne i umjetne. A da bi nam bilo jasnije čemu služe granični prijelazi, tko sve radi na njima i što rade, na sat nam je stigao gost u svojoj carinskoj radnoj uniformi. Svi učenici slušali su sa zanimanjem o radu i funkciji graničnih prijelaza. Svatko je mogao držati i proučiti carinsku značku koja je jedno od glavnih obilježja carinika. Tako smo ponovili i znanje o simbolima domovine te promatrali koje od njih i gdje carinik ima na sebi. Učenici su postavljali mnoštvo pitanja o načinu prijelaza granica i u takvu ozračju nismo ni primijetili kako je 45 minuta sata već prošlo. Za kraj sata, učenike je oduševilo što je svatko mogao isprobati carinikovu kapu i na trenutak se zamisliti u tom odgovornom zanimanju.

Pripremila Ljiljana Mutak

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 9. 2012.