Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar jučer je obilježila Hrvatski olimpijski dan. Učenici su od 11,35 do 12,20 sati bili u šetnji gradom, a po povratku u školu oblikovali su na školskom igralištu kružnice. Predstavnici učenika od 5. do 8. razreda pustili su u zrak šarene balone s olimpijskih krugova naslikanih na igralištu.

Potom su učenici od 12,25 do 13,10 sati u školi sudjelovali u likovnim i literarnim radionicama na temu sporta i olimpijskih igara. U obilježavanju Hrvatskoga olimpijskog dana sudjelovali su svi učenici, učitelji i ostali djelatnici naše škole, odjenuvši bijele majice kao simbol mira, prijateljstva i sporta. Voditelj aktivnosti bio je Stjepan Škrlec, prof.

Jučerašnjim aktivnostima željeli smo ukazati na važnost sporta u svakodnevnom životu, ali isto tako i na poimanje sporta kao kulture življenja. Svi ljudi trebali bi se masovnije uključiti u različite oblike sportskih aktivnosti, podizati svijest o važnosti redovitoga bavljenja tjelesnim aktivnostima te razvijati svijest o ulozi sportskog života u službi društva.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 9. 2012.