Završna priredba u PŠ Martinščini

Svečanim misnim slavljem za kraj nastavne godine, koje je u ponedjeljak u kapeli sv. Martina u Martinščini vodio župnik Ivan Mikec, učenici, njihove učiteljice, vjeroučitelji i ravnateljica škole gđa Rajna Borovčak s roditeljima i mještanima zahvalili su Bogu za uspješno privedenu kraju još jednu godinu obrazovanja.

Potom je u školi uslijedio program u kojemu su učenici recitirali, pjevali i glumili te tako oduševili brojnu publiku koja je jedva stala u učionicu trećeg razreda.

Ova je završna priredba bila posebna po tome što joj je prisustvovala i krapinsko-zagorska županica gđa Sonja Borovčak. Gđa županica obišla je školu te se obratila učenicima, roditeljima i učiteljima naglašavajući važnost školovanja za budućnost djece. U povodu završetka još jedne školske godine, županica je zaželjela uspješan nastavak školovanja četvrtašima koji će ujesen krenuti u peti razred u centralnu školu u Zlataru u koju je Krapinsko-zagorska županija uložila znatna financijska sredstva.

Gđa ravnateljica Rajna Borovčak zahvalila je županici i prijašnjem županu gosp. Siniši Hajdašu Dončiću na tome što je Krapinsko-zagorska županija napravila za zlatarsku školu.

Najdirljiviji bio je rastanak učenika četvrtog razreda s njihovom učiteljicom Valentinom Lebić-Naumovski.

Tradicionalno omiljeno druženje roditelja, učiteljica i učenika nastavljeno je u PŠ Martinščini do kasno u noć.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 6. 2012.