OŠ Ante Kovačića proslavila 170. rođendan

U prepunoj Sokolani proslavila je 6. lipnja Osnovna škola Ante Kovačića iz Zlatara svoj 170. rođendan. Učenici, njihovi roditelji, zlatarski gospodarstvenici, predstavnici udruga, direktor zlatarske poslovnice ZABA-e, sadašnji i umirovljeni djelatnici, predstavnici zlatarskih institucija na čelu s predsjednikom Gradskog vijeća gosp. Josipom Pavlinićem, gosp. vlč. Josip Čukman i izaslanik krapinsko-zagorske županice gosp. Stanko Majdak s velikim su pljeskom popratili svaku točku bogatog programa u kojemu su nastupili školski zbor, recitatori, dramska i tamburaška skupina, mali folkloraši i plesna skupina.

Ravnateljica gđa Rajna Borovčak iznijela je ukratko povijest zlatarske osnovne škole te podsjetila na prvog učitelja Ladislava Kutnjaka. Škola ima danas, uključujući područne škole Donju Batinu i Martinščinu, 411 učenika kojima se nastoji osigurati ugodno, sigurno i poticajno ozračje za upijanje znanja i vještina.

"To je prepoznala i Krapinsko-zagorska županija pa smo u obnovu škole u prošle četiri godine uložili dva milijuna kuna", rekao je izaslanik županice gosp. Stanko Majdak.

Stari prozori na školi zamijenjeni su novima, promijenjeni su pod i strop te potpuno adaptirani sanitarni čvorovi u sportskoj dvorani, saniran je dotrajali dimnjak kotlovnice za centralno grijanje, a prošle je godine postavljena toplinska izolacija na cijelu zgradu te je ona dobila novu vedru, prepoznatljivu narančastu fasadu. Saniran je krov i salonitne ploče zamijenjene su limom.

"Gospođa županica Sonja Borovčak i prijašnji župan doktor znanosti Siniša Hajdaš Dončić, kao predstavnici osnivača škole, s mnogo su razumijevanja ulazili u sve ove projekte i na tome smo im zahvalni", istaknula je ravnateljica naše škole gđa Rajna Borovčak.

Osim u materijalno, škola trajno ulaže u intelektualno i provodi humanitarne projekte.

Ravnateljica gđa Rajna Borovčak potom je učenicima koji su sudjelovali na državnim natjecanjima, a bilo ih je 14 pojedinaca te školski zbor, podijelila knjige i priznanja.

Dok se održavao program u Sokolani, u školskoj sportskoj dvorani organiziran je turnir u odbojci. Vodio ga je profesor Stjepan Škrlec, a snage su odmjerile učenice sedmih i osmih razreda naše škole s učenicama Srednje škole Zlatar. Ekipa naše škole uvjerljivo je sa četiri pobjede nadjačala ekipu Srednje škole. (Karolina Ščapec)

Ostale fotografije (54) mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 6. 2012.