Vrijedna donacija Zagrebačke banke našoj školi

Od prošloga tjedna školska knjižnica Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar bogatija je za šest računala, koja su dar Zagrebačke banke. Kompjutori su rabljeni, no odlično očuvani, a s obzirom na konfiguraciju (Pentium 4 s procesorom 3 GHz i s jednim GB RAM-a) i činjenicu da ih je školski kućni majstor Ivan Šaško već spojio na internet, poslužit će učenicima za brzo pretraživanje informacija, učenje ili igru dok čekaju školski autobus odnosno da kvalitetno provedu vrijeme kad ostatak razreda ima izborni predmet.

“Još je važnije to što će se sada potpunije moći realizirati program Knjižničnog odgoja i obrazovanja. Time se naša školska knjižnica pretvara u informacijsko, medijsko i komunikacijsko središte škole te postaje kvalitetna potpora učiteljima i učenicima u ostvarivanju ishoda učenja”, istaknula je ravnateljica gđa Rajna Borovčak.

Na svečanosti primopredaje računala bio je i direktor zlatarske poslovnice ZABA-e gosp. Krešimir Šuti s kojim su za školski list razgovarali mali školski novinari Sandra Štahan i Josip Gerguri. Iz osnovnoškolskog obrazovanja donatoru se u sjećanje najjače urezao profesor povijesti gosp. Rudi Kovačić, na čijim su satovima učenici bili mirni – slušajući uvijek zanimljive priče pa se, slikovito opisuje gosp. Šuti, “u razredu mogla čuti muha kako leti”. Cijeli intervju moći ćete pročitati ujesen u novim Iskricama.

Usto, gosp. Šuti kazao je kako je ZABA pomogla i osnovnim školama u Mariji Bistrici i Pregradi te Crvenom križu iz Klanjca, a donirala je 11 računala različitim ustanovama u Zlataru.

"Zagrebačka banka prisutna je već 20 godina s nama te želi čim više pomagati i biti aktivni partner u životu zajednice. Dosad je darovala 175 računala u samo dvije godine, a uz to bilo je sedam pisača te brojni dijelovi namještaja (ormari, stolovi, stolci)", kazao je gosp. Krešimir Šuti, direktor zlatarske poslovnice ZABA-e.

Dolazak računala u našu školu

Sandra Štahan, 7.b
Josip Gerguri, 7.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 6. 2012.