Ovaj mjesec: 2061

Veterinar posjetio Područnu školu Donju Batinu

U četvrtak, 24. svibnja 2012., u Područnu školu Donju Batinu stigao je pomalo neočekivani gost. Na poziv učiteljica posjetio je učenike gosp. Goran Domitran, dr. veterinarske medicine, kako bi u tjednu promicanja zdravlja i prevencije bolesti govorio o životu sa životinjama.

Tijekom jednosatnog predavanja/radionice učenici su naučili mnogo o veterinarskoj profesiji, poslovima koje ona uključuje i mjestima gdje se obavlja. Nakon upoznavanja s poslom veterinara, učenici su kroz razgovor i demonstraciju upoznali način ophođenja prema nepoznatim životinjama i pravilan način prilaska nečijem kućnom ljubimcu te zašto se divlje životinje ne smiju uzimati u domaćinstvo i pripitomljavati. Doznali su koje opasnosti prijete od nepoznatih ili divljih životinja, a veterinar im je opisao i načine liječenja i prevencije najčešćih bolesti domaćih i divljih životinja.

Učenici su došli u doticaj s nekim uobičajenim instrumentima, a najviše ih se dojmio stetoskop, koji su svi na sebi i primijenili. Na kraju, kroz razgovor je doktor Domitran učenike uputio na najučinkovitije postupke prve pomoći pri ugrizu ili ogrebotini.

Susret je protekao u dinamičnom i veselom tonu. Učenici su bili aktivni i prepuni pitanja.

Pripremila:
Ana Marija Korpar, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 5. 2012.